| cLaudiu03 a întrebat:

Cum pot pune o parola la WiFi?
(Daca puteţi sa lasaţi un link) (Daca nu puteti lasa un link cu ceva. Explicati direct!)
Oricum,
Raspunsul corect, primeste FUNDIŢAAA!

4 răspunsuri:
| ERIS a răspuns:

La telefon, intri la setari, apoi la Wireless si retea/Wireless, Setari Wi-fi, apoi dai la Audaugare Retea. Dupa care alegi daca reteaua sa fie deschisa (mai sus scrie Securitate), WEP, WPA/WPA2 PSK sau 802.1 x EAP. Alegi WPA/WPA2 PSK si iti va aparea sub Securitate, Parola, si aici vei pune tu o parola. Apoi dai salvare. De fapt, inainte de a da salvare trebuie sa alegi un SSID retea, adica cum sa se numeasca.winking
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| cLaudiu03 explică (pentru ERIS):

Eu voiam sa pun parola la Wi-Fi pentru calculator...
Am wireles(modem)

| dryft3r a răspuns:

Deschide browser si tasteaza 196.168.0.1
Si iti vor aparea setarile routerului