| N1kolas a întrebat:

Puteti sa imi explicati la ce sunt bune adaptere-le wifi?

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

In cazul in care placa de retea a pc-ului tau nu suporta wi-fi poti folosi un adaptor! Il conectezi in PC de obicei prin USB acesta va instala un driver sau acel driver va veni pe un CD, in functie de cat de inteligenti au fost cei ce au proiectat adapterul, se instaleaza driverul si poti folosi acel adapter ca antena wi-fi, aceasta primind semnal de la router!

| halogen001 a răspuns:

Asa e cum a zis Cristi, cu adaptorul wifi pe USB poti conecta calculatorul la retele Wifi, deci internet fara fir cum e la laptopuri, tablete, smartphone.

| danutzu96 a răspuns:

Sa te conectezi la routerul care este in alta camera mai ales cand nu ai chef sa tragi cablu de la router la pc. (doar un exemplu)