| Cornel320 a întrebat:

Cum pot sa scot urmele lasate de fierul de calcat pe pantaloni? FUNDA la cine merge!

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Incearca si cu otet. Ajuta cand arsura este mai superficiala.

| NevastuicAaA a răspuns:

Ce fel de urme?
Ars, rugina, LN(lichid neidentificat laughing )

| Irena97 a răspuns:

Nu poti de pe orice.
Petele de la fierul de calcat de pe panza alba de bumbac si in se scot cu apa oxigenata. La 1 pahar de apa calda se ia o lingurita de apa oxigenata si 1/3 de lingurita de amoniac. Cu acesta solutie se freaca tesatura iar apoi se spala cu apa.
http://sfaturipentruvoi.blogspot.com/......alcat.html

| Silvica76 a răspuns:

Cu foarfeca, probabil, pentru ca urmele lasate de fier sunt de fapt arsuri superficiale ale fibrei textile. Alta data sa calci pantalonii pe dos sau cu o protectie din bumbac.