| Dyana9805 a întrebat:

Daca instalez un windows nou la pc ce se intampla? Oare se sterg toate programele de pe el?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se sterg toate programele si tot ce ai in partitia C, in care se instaleaza sistemul de operare, restul partitiilor raman neafectate. Numai bine!

| spxinsane a răspuns:

Se poate instala far sa pierzi programele de pe C:\, dar nu este prea indicat sa faci asa.

Cel mai bine este sa reinstalezi tot, sa formatezi partitia si sa pui o cpoie curata de windows (nu uita sa iti salvezi tot ce ai important de pe partitia C:\, in my documents si de pe desktop, adica se le pui pe dvd-uri sau pe alt hdd sau alta partitie)

Spor

| SamSon a răspuns:

Reinstalarea presupune FORMATAREA intregului sistem. Odata cu reinstalarea pierzi toate datele de pe acel computer. mai exact muzica, filme, jocuri, site-uri, etc. De aceea salveaza-le pe un CD/DVD/stick sau ce ai tu inainte de a reinstala Windows-ul.

| Emilian86 a răspuns:

Cand instalezi un windows nou se sterge absolut tot de pe calculator.

| NICKSOOO a răspuns:

Da, programele se vor sterge; funda, please?!

| Smile94 a răspuns:

Odata cu instalarea unui windows formatezi calculatorul asa ca toate programele, fisierele etc vor fi sterse ( exista unele programe ce vin odata cu instalera windowsului ) bafta

| johncena2010 a răspuns:

Se va sterge tot ce ai pe PC, daca ai C si D de exemplu si in C ai windowsul atunci poti sa salvezi programe etc... in D, iar C-ul pui numai windows pe el happy

Răspuns utilizator avertizat
| Rŏllшау a răspuns:

Pai dupa ce faci asta,dupa ce il reformatezi o sa fe ca si un calculator nou si ce ai instalat tu tot jocuri, filme, programe pentru PC se sterg fiindca asa e cand instalezi un windows nou sau acelasi.

| bya_7051 a răspuns:

Da se sterg toate.