| AAAA31 a întrebat:

Am windows XP si vreau sa instalez Windows 7.Ca sa instalez Windows 7 trebuie sa sterg XP-ul? Si daca sterg XP-ul se sterg si datele din D

4 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Daca partitia D a fost facuta la instalarea xp atunci formatezi doar C si ce e pe D va ramane

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Daca nu formatezi partitia D nu se sterg.

| KawaiiBroccoli a răspuns:

Daca ai ceva date pe C le poti salva pe D sau pe CD/DVD. Se boot-eaza de pe de pe DVD si se alege optiunea de instalare pe C cu formatare.

| AlexXplo a răspuns:

Local disk D nu are nici o legatura cu local disck C( unde ai windows-ul ).