| Jrr_Cosmin_1995 a întrebat:

Dacă tata este client la telekom de vreo 10 ani, de le vremea când era Boom sau ceva de genul, pot sa beneficiez de ceva de la ei, gen telefoane?
Tin sa mentionez ca a fost cu facturile la zi si niciodată n-am întârziat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tatal tau poate beneficia de o mica reducere la abonament, de 5-10 lei doar, atunci cand renegociaza un alt contract.
Din pacate, telefoane pe gratis nu primeste nimeni! Poti primii telefon cand intrii intr-un contract de 2-3 sau 4 ani, unde telefonul intra in plata lunara a abonamentului.
Dar abonamentul in cazul asta nu-i deloc ieftin, ca include plata esalonata a telefonului, cu cele 24 sau 36 de rate lunare.

| anonimg a răspuns:

Zgârcenia celor de la Telekom poate fi înlăturată dacă tatăl tău le va spune că renunță la abonament dacă nu primește gratis măcar un Samsung j7 ultimul model.

| Cristianalove19 a răspuns:

Da poti primi si oferta cu telefoane reduse la pret adica mentionand faptul ca tatal tau este client de 10 ani si da poti sa beneficiezi de cateva optiuni cum ar fi faptul ca primesti mai multe minute sau mesaje in strainatate dar telefon gratis nu prea cred... imi pare rau dar eu stiu poate