| Snoopy001 a întrebat:

dau funda celui care ma ajuta cu urmatoarea problema : Am un set de boxe + bass. Pana aici toate frumoase ( 3 boxe si 1 bass ). Dar problema e ca din cele 3 boxe numai 1 merge impreuna cu bassul ( boxele sunt intacte... ). Ideea e ca nu stiu cum sa fac din setarile PC-ului sa le pornesc ( Logitech creative A500 ). Acum un an si ceva stiu ca mi le pornise cineva din niste setari gen stereo. dar setarile boxelor. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| BroSafarii a răspuns:

Salut!

Probabil nu le-ai bagat bine mufele in bass, cauta numele firmei si modelul sistemului tau pe google si uita-te la un manual, cum sa le bagi, inverseaza cele doua mufe de intrare care nu merg.
Incearca sa le setezi cu Realtek High Definition Audio Driver -> Realtek HD Sound Effect manager, daca nu cauta un program cu care sa faci setarile sistemului.
Alta optiune: Cauta un meserias in ale tehnologiei (un 'DJ' mai exact) sa ti le faca el.
Succes!