| stefan000 a întrebat:

De aproape o saptamana m-am apucat de fumat sobranie chrome cu Gudron: 4 mg, Nicotina: 0.3 mg, Monoxid de Carbon: 4 mg. Am fumat duminica 2 tigari, luni 2, marti 0, miercuri 0, joi doar 3. Acum mama vrea sa fac analize de sange, sa vada ce grupa sanguina am, se poate gasi in analizele de sange ca fumez?

P.S: Am 15 ani.

4 răspunsuri:
| CezaraEM a răspuns:

La 15 ani fumezi? Urat! Lasa-te...nu e sanatos, iti distrugi organismul, iar mai tarziu o sa te intrebi de ce ai aia sau aia!
Treaba ta!
Este spre binele tau, mai ales ca ai o varsta asa mica!

| Staif a răspuns:

Totusi, de ce fumezi la varsta asta? Te temi de mama, dar ar trebui sa te temi si pentru sanatatea ta.

| Ωmega a răspuns:

Daca ai fumat doar tigari cu tutun si nu altceva, esti safe. La analizele de sange detaliate ies doar substantele din droguri sau alcoolul. Analiza de sange este una simpla si rapida menita sa vada daca sangele este sanatos, glicemia este normala si altele de gen. Nicotina oricum este prezenta in organism la oricine si la cei care nu fumeaza. Asa ca esti safe.

| IlieFloryn1992 a răspuns:

Nu o sa se vada la analizele de sange ca fumezi, dupa analize revin-o cu edit, DEcI SPUN NU, NU se observa.