| ioneldan a întrebat:

. de exemplu eu sunt la un liceu cu profil tehnologic(mecani sau electric) pot sa ma transfer la un liceu cu profil teoretic/UMAN?(egea cu bacul diferentiat s-a aprobat).

5 răspunsuri:
| ioanasilaghi94 a răspuns:

Buna! Poti sa te transferi dar trebuie sa dai diferente(ele consta in materiile pe care nu le-ai facut tu si le-au facut cai de la sctia uman)

| ioneldan explică (pentru ioanasilaghi94):

Cum adica diferente?

| ioanasilaghi94 a răspuns:

Pai eu am fost la profil tehnologi si m-am transferat la profil uman si am diferente din latina si muzica

| ioneldan explică (pentru ioanasilaghi94):

La ce profil ai vrut sa te transferi?( scuze ca intreb atatea lucruri dar sun forte speriat mi o sa imi iasa madia 600 - 6.50 de admitere + ca am certuri in familie)

| ioanasilaghi94 a răspuns:

Tu esti clasa a 8-a? Cum am mai sctos am fost in clasa a 9-a la profil tehnologic si in a 10-a m-am transferat la profil de uman