| adrianbestboy98 a întrebat:

deci am terminat clasa a-8a in Italia cu examene cu tot daca vreau sa ma mut inapoi in Romania va trebui sa fac din nou clasa a8a? Va Rog repedeee dau funda happy

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Trebuie să iei legătura cu secretariatul școlii la care te transferi și să vezi exact. Cel mai probabil o să dai niște diferențe și în funcție de diferențe vor vedea la ce nivel de clasă ești. Dar sună la secretariat ca să fii sigur.

| Mariu0699 a răspuns:

Da, si eu am facut asa pana in clasa a8a in Italia, apoi cand am venit in Romania, am repetat iarasi si nu a fost deloc usor. Trebuie sa inveti mult mai mult decat invata colegii tai. Cel putin mie imi era greu la inceput