| valentinamarinamary a întrebat:

deci eu am facut clasa a 8 a in Italia si daca iau examenul de admitere in Italia si vreau sa ma intorc in Romania la lliceu si cineva spunea ca nu pot sa ma intorc in toamna in Romania asa....ca trebuie sa mai dau niste examene pentru liceu din Romania! Este adevarat? Trebuie sa mai dau ceva ca sa intru la liceu in Romania in toamna cu examenele trecute din Italia?

2 răspunsuri:
| DeeaSiAjunge a răspuns:

Da, va trebui sa dai examenele iar, in limba romana. Cel mai bine ar fi sa rogi pe cineva sa intrebe la liceul la care vrei sa te inscrii, depinde de liceu ce proceduri are pentru a admite elevi. happy

| valentinamarinamary explică (pentru DeeaSiAjunge):

Aaa s.a rezolvat de mult ....am ajuns in Romanica si bineinteles ne-au plimbat de pe o usa pe alta pana am ajuns la inspectorat si m.a repartizat pana la urma la un liceu naspaa!laughing