| melek1996 a întrebat:

Dupa ce termini liceul economic ce faculati poti urma?

Răspuns Câştigător
| Cruciuliță a răspuns:

Pur si simplu, oricare. E alegerea ta. Nu exista nici o lege care te obligă sa optezi pentru profilul...din liceu. Te poti inscrie unde-ti place si unde ai aptitudini: la filologie, limbi straine, jurnalistica, medicina, arte, sport, ASE, chimie alimentara, inginerie, politehnica etc
Libera alegere!

3 răspunsuri:
| Cruciuliță a răspuns:

Dacă-ti place economia, urmezi ASE-ul, adică stiintele economice (relatii internationale, management, marketing). Dar după ce termini liceul, vei gandi altfel. Cu totul altfel.De exemplu, atunci cand esti copil te visezi actrita, cantareata ori model ori mai stiu eu ce, dar odata ajunsa la varsta de 14 ani, in loc sa te duci la un liceu de artă, unde-ai visat toata copilaria, te duci unde-ti place, mai nou, caci preferintele tale s-au schimbat intre timp, odata cu varsta. Tu ai devenit altfel, ai crescut, ai alte gusturi, alte talente. Nici la 18 ani nu o sa mai gandesti ca la 14-15 ani! Mintea ti se deschide, gandesti altfel privind viitorul. Atunci poate alegi sa urmezi fac de matematica, ori Informatica, cine poate stii?!

| xKathrinexD a răspuns:

A.S.E ai putea.

| zinedinzidan a răspuns:

Din cate stiu eu A.S.E cred ca poti face