| Poznan2002 a întrebat:

Am o întrebare în legătură cu liceul de profil economic. Dacă termini acest profil vei ajunge șomer? Eu așa am auzit. Dacă nu, ce meserii ai putea urma și cam cât câștigi imediat dupa ce termini facultatea

1 răspuns:
| Softe a răspuns:

Este un profil frumos care iti asigura un viitor bun mai tarziu.Ca si profil nu este greu, este chiar un profil bun si merita facut, o sa ai multe avantaje mai tarziu datorita acestuia.
Cand termini liceul economic esti deja calificat intr-o meserie ( contabil, lucrator in administratie, specialist in turism, lucrator hotelier etc), depinde ce sectie ai ales.