| tigru123456 a întrebat:

Exista card de economii? adica sa pun bani pe el cand vreau cate 30-40-50 lei pe luna sa strang bani pe el.DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista cont de economii care are o dobanda o idee mai mare decat conturile curente atasate cardului

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Există conturi de economii, tocmai ce mi-am deschis eu unul la ING. Alegi ce sumă să îți retragă din contul cu cardul atașat în fiecare lună și așa se întâmplă. Din câte știu eu, conturile de economii nu au carduri, iar dacă vrei să îți scoți bani din contul respectiv trebuie să îți transferi banii în contul cu card atașat. Partea bună e că nu am plătit nimic. Ai și varianta de ați deschide un cont cu card atașat (asta în caz că nu ai unul deja) și să depui o anumită sumă lunar pe el. Baftă la economisit! happy