| anonim_4396 a întrebat:

Am 10 ani happy si as vrea sa fac cateva economii (sa strang niste bani).Cum as putea sa strang mai usor bani la varsta mea? Ii strang de o luna. Am 54 de lei! Va rog ajutati-ma! DECI CUM SA FAC BANI LA VARSTA ASTA! INAFARA DE ALOCATIE NU MIO DAU PARINTII sad!

Răspuns Câştigător
| AsYou a răspuns:

Pune deoparte banii care tie da la scoala pentru pachetel,mai cere si tu de la ei folosind scuza ca vrei sa iti cumperi ceva bun sau gasesti tu, mai cere si de la alte rude, invata si tu ca sa castigi bursa la scoala, in rest descurca-te. Tiam dat niste sfaturi, astept funda laughing

| anonim_4396 explică (pentru AsYou):

Ii buna ideea mersi

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Ajuta-ti mama la treburile casnice, si propune-i sa te recompenseze, vorbeste cu parintii tai, ajuta-i la treaba, si ei sa iti dea niste bani.

| M25M a răspuns:

In numele a tot ce e roz si pufos, pentru ce iti trebuie tie bani la 10 ani?

| anonim_4396 explică (pentru M25M):

Pentru ca vreau sa imi cumpar un telefon! De aia ce esti asa de rautacios! Altii poate vor sa ma ajute dar eu nu vreau raspunsurii rautacioase!

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am fost rautacios am pus o intrebare logica.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Deocamdata economiile tale depind de generozitatea celor din familie, a rudelor si de abtinere de la cheltuieli inutile. Daca cei din familie vad ca esti o fire strangatoare, vor fi mai generosi.Cauta sa le faci pe plac, sa-i ajuti putin pe la treburile casei...Mai poti,, ciupi,, de la cumparaturi.In 24 dec.colinda-i,in noaptea de anul nou urmeaza,, plugusorul,, iar pe 1 ianuarie sorcoveste-i.Bafta!

| asclepius a răspuns:

Si la mine e la fel dar daca ai 10 ani inseamna ca esti in clasa a 4-a 5 a iti zic asa ceea ce faceam si eu pe atunci cand strangeam bani sa mi iau o tableta laughing cerei mamei tale cate 2 lei in fiecare zi pentru pachet, daca esti destul de destept( ca mine whistlingrolling on the floor poti sa faci temele la alti pe bani eu asa faceam cate 5 milioane pe luna big grin