| Enake a întrebat:

Ieri am pus o intrebare,si nimeni nu mi-a raspuns, si chiar am nevoie de acest raspuns! Citez: "daca media tuturor numerelor trebuie sa o impart la 3, impart numitor cu numitor sau numarator cu numarator? Sau trebuie sa aduc iarasi la acelasi numitor? Si cand pun sa impart, la media aritmetica se aplica sa schimb semnul de impartire in inmultire si sa rastorn al 2-lea numar?"

Răspuns Câştigător
| Bybuuu a răspuns:

Sincer nu prea inteleg ce vrei sa spui dar media aritmetica a cinci numere de exemplu e (25+35+75+14+3) :5

5 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

BAI, aicia nu se fac temele pe acasa, sau pe vacanta! De aceea si nu iti raspund.

| Enake explică (pentru 0x11111051):

BAI,daca voiam sa imi faceti tema, va dadeam totata problema sa mi-o rezolvati, eu doar am intrebat cum se face pentru ca nu mai stiu happy

| 0x11111051 a răspuns (pentru Enake):

Bai, oricum e una si aceeasi. Cu sau fara 10%.

| zuzualina a răspuns (pentru Enake):

Si asta nu e toata problema? laughing rolling on the floor

| Xenya a răspuns:

Imi pare rau dar nu avem voie sa facem teme sau sa ajutam la facerea lor.O zi buna!