Întrebare recomandată | Anna785 a întrebat:

In cat timp se sterge un cont de Facebook daca ii dau report? Si care din acele optiuni pot alege ca sa se stearga de tot, nu doar pentru cateva zile? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| TwinDragons a răspuns:

Salut pai in mare parte,depinde motivul pentru care i-ai dat report spre exemplu daca i-ai dat pentru ca are cont fake,cei de la Facebook posibil sa iti raspunda urmatoarea zi,poate chiar si mai devreme,depinde cum le apare cererea ta,contul nu o sa fie inchis imediat,daca nu are mai multe reporturi,poate chiar deloc,daca intr-adevar este cont fake,cei de la Facebook vor vedea asta,vor cauta profilul real si il vor inchide pe cel vechii,daca ai fost injurat sau hartuit,o sa fie la fel poate sa iti raspunda imediat sau poate chiar peste cateva zile,depinde si de ce ti-a spus persoana respectiva,daca nu te-a amenintat sau daca nu e ceva grav,nu o sa-i se intample nimic, doar o sa fie "sanctionat" ce inseamna asta? Adica o sa ii fie restrictionat la unele accese de pe Facebook pe o anumita perioada, asta e in toate cazurile, depinde de situatie, o seara faina! Sper ca te-am ajutat happy

| Anna785 explică:

Multumesc mult!