| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Mi-am cumparat recent o pereche de creole din aur si nu stiu de ce imi innegresc pe langa gaura...E normal?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e aur curat.

| sierra1 a răspuns:

Cuprul din "aurul" tău e responsabil de treaba asta

| Biancaaaaaaaa explică (pentru sierra1):

Si deci nu e aur curat...dar i am luat dintr un amanet cunoscut si au si stanta... Daca ma mai duc cu ei so cu garantia ii iau inapoi?

| sierra1 a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Aurul nu lasă urme negre pe piele. Cine știe ce ștanță are? Prețul spune totul - cât a costat gramul?

| Biancaaaaaaaa explică (pentru sierra1):

125 de la amanet cum am spus. Si stanta e 585

| sierra1 a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

ștanța corespunde cu 14K - dar aurul de o astfel de puritate NU lasă urme pe piele

| Biancaaaaaaaa explică (pentru sierra1):

Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Să fii iubită!

| Pui_Angelica_1980 a răspuns:

Nu e normal. cerceii tai nu sunt din aur

| Biancaaaaaaaa explică (pentru Pui_Angelica_1980):

Chestia e ca nu tot timpul imi canesc...acum de exemplu nu mai canesc