| Thesin3d a întrebat:

Mi-am cumparat si eu un tv cu ecran plat hyundai. Si de cate ori incerc sa intru in bios, se face ecranul negru si asa ramane... Pe alte monitoare a mai incercat si imi recunoaste bios-ul, si este 100% de la tv. Daca stiti sa imi spuneti vreo sugestie as fi foarte recunascator. Mersihappy

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Cred ca inteleg, dar nu mi se pare o problema mare. Daca iti merge pe desktop, e suficient ca sa faci ceva setari in BIOS si sa instalezi Windows.
In rest, ca sa vezi filme si sa te dai pe net, nu ai nevoie de BIOS, si n-ar trebui sa te deranjeze... doar nu intri in BIOS de 3 ori pe zi.

In continuare eu zic ca e din cauza ca TV-ul nu suporta modul de redare pe BIOS (rezolutia), asa ca n-ai ce sa-i faci.

4 răspunsuri:
| tpuuser999 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la rezolutie sau refresh rate, asa ca nu prea ai ce face (exemplu: BIOSul tau are rezolutie de 640x480x60 si TVul nu o suporta, asa ca nu o poate reda). Poate un update de soft pentru TV o sa rezolve problema, dar ma cam indoiesc (in primul rand, trebuie sa fie posibil sa-i faci update, si in al doilea rand baietii de la Hyundai probabil fac update-uri pentru modulele de Youtube si Smart TV, nu de compatibilitate cu rezolutii reduse).

| Thesin3d explică (pentru tpuuser999):

Ms pentru raspuns. Nu am inteles treaba ca pe desktop imi merge si nu ma lasa sa intru in bios.

| tpuuser999 a răspuns (pentru Thesin3d):

Poate nu am inteles eu... incerci sa intri in BIOS-ul TV-ului?

| Thesin3d explică (pentru tpuuser999):

Nu, in bios-ul pc-ului dar mi-se ecranul negru si ramane asa. dar pe desktop imi merge, ramane asa doar cand incerc sa intru in bios sau cand incerc sa bootez un cd cu windows. Incolo imi merge normal. Acum ai inteles?

| tpuuser999 a răspuns (pentru Thesin3d):

Cred ca inteleg, dar nu mi se pare o problema mare. Daca iti merge pe desktop, e suficient ca sa faci ceva setari in BIOS si sa instalezi Windows.
In rest, ca sa vezi filme si sa te dai pe net, nu ai nevoie de BIOS, si n-ar trebui sa te deranjeze... doar nu intri in BIOS de 3 ori pe zi.

In continuare eu zic ca e din cauza ca TV-ul nu suporta modul de redare pe BIOS (rezolutia), asa ca n-ai ce sa-i faci.