| Gikku a întrebat:

Mi s-a ars condensatorul de la o Pompa Einhell SMP 601 / 1 - S Niro. Stie cineva care este capacitatea lui? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

In mod normal, scrie pe el.

| dalea a răspuns:

Capacitatea condensatorului este in functie de puterea motorului.Cum aceasta pompa are 500 w, condensatorul ar trebui sa fie intre 15 si 18 microfarazi.S-ar putea ca la magazinul unde gasesti condensatorul sa iti poata spune mai sigur.

| Gikku explică:

Scria pe el, dar cum am zis, acesta s-a ars in partea in care scria capacitatea.