| phoker7 a întrebat:

Cine stie sau are pompa submersibila https://pompa.compari.ro/omnigena/wq-3-13-0-25-p29187797 3/, Unde se afla condensatorul si de care are nevoie? Eu am desfacut capacul deasupra si nu este, dar cand o conectez bazaie? Cine este specializat dati-mi va rog un raspuns?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am avut acasa asa ceva. Nu inteleg despre ce condensator vorbesti. Eu stiu doar ca trebuie conectat la curent. Si sa ai grija sa fie in totalitate sub apa, nu mai mult decat cu pluta care trebuie sa stea la suprafata apei.
E normal sa biziie. E motorul ce trage apa cand functioneaza. Si mie mi s-a parut aiurea cand am auzit-o prima oara. Dar cand o bagi in put, nu se va mai auzi nimic.

| phoker7 explică (pentru cristi202):

Pentru ca sa porneasca motorul trebuie condensator dar aveti o cutie cu buton rosu v-ati uitat in el ce se afla?

| cristi202 a răspuns (pentru phoker7):

A mea nu avea nicio cutie cu buton rosu. Ca sa porneasca, a mea pornea manual. A trebuit sa-i atasez un intrerupator. Ma gindesc ca la a ta vorbesti de condensator ca sa porneasca automat.