| ItachiUchiha17 a întrebat:

Ne-a dat la scoala sa facem asemanari si deosebiri dintre viata copiilor din trecut. Imi dati si mie vreo 3 exemple din fiecare? dau FUNDA! Urgent!

Răspuns Câştigător
| NicoNicolletta a răspuns:

Copii dintrecut nu aveau calculatoare si televizoare sau jucari si haine noi si moderne ca si noi! Copii din trecut erau mai sanatosi si mai plini de munca si invatatura! Copii se aseamna prin faptul ca fiecare merge la scoala si invata educatie! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

2 răspunsuri:
| danyelo2000 a răspuns:

Copii din trecut aveau:
1foarte multe boli
2:nu erau atatea pastile pentru remedierea bolilor
3:nu aveau calculatoare
Sper ca te-am ajutat succes

| ItachiUchiha17 explică:

Si sa fie drepturi (optional)