| ZeUs13 a întrebat:

Oare pot beneficia de bursa sociala daca ma incadrez, dar sunt la taxa si am o restanta?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Criteriile de acordare a unei burse sociale sunt diferite de la o universitate la alta! De exemplu, unele universitati aproba aceasta forma de sprijin tuturor studentilor integralisti(cu toate examenele promovate) indiferent forma de finantare(buget sau taxa).
Asadar, fie cauti informatia necesara pe website-ul universitatii, in regulamentul privind acordarea burselor pentru studenti, fie intrebi la secretariatul facultatii.

Bula
| Bula a răspuns:

Intereseaza-te direct la secretariat.
Politica facultatilor depinde de si de fondurile pe care le au, precum si de regulamentele interne.
Ar fi bine sa-ti rezolvi restanta.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

De obicei nu dar nu strica sa intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să te interesezi pe site-ul facultății. Spre exemplu, la facultatea unde vreau să intru răspunsul este nu.