| BogDaNuTzXD a întrebat:

poti baga gazul dintr-o bricheta plină intr-o brichera goală?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu poti face asta. Poate doar sa strici ambele brichete; dar tot nu va functiona bricheta dorita, deoarece gazul trebuie sa aiba si presiune. Altfel nu va iei din bricheta si nu va ajunge sus la scanteie ca sa se aprinda.

3 răspunsuri:
| Andreea213 a răspuns:

Nu. Chiar daca ai reusi, gazul nu va mai avea presiune.

| teemo2000 a răspuns:

De ce ai face asta?

| cumdc a răspuns:

Nu, nu va merge daca vrei sa incarci o anumita bricheta drintrun anumit motiv exista spreiuri speciale in magazine cu care poti in carca brichete bine inteles daca acea bricheta are acea " gaurica " pe unde o poti incarca