| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati categoria daca nu este buna. Se poate vedea daca copilul s-a uitat la filme deocheate? Un prieten mi-a spus ca vorbesti cu cei de la RDS si te suna in momentul in care a intrat pe vreun site. Este adevarat?

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Poti sa blochezi anumite site-uri cu programe ca Net Nanny, norton family, k9 web protection, Qostodio. Mai este o metoda sa blochezi siteuri doar ca trebuie sa le iei unul cate unul. Intri in bara start, dai run si scrii C:/Windows/System32/drivers/etc.Iti va aparea un folder numit etc, cauta fisierul hosts si deschide-l cu wordpad. Dai in jos pana vezi ceva cu 127.0.0.1 localhos. Scrii de la capat 127.0.0.1 si sub localhosts scrii numele siteului pe care vrei sa il blochezi. http://postimg.org/image/coc0tn9j3/ apoi dai la file, save si ok. Ca sa faci proba intri pe acel site. Nu cred ca furnizorul de net are chef sa te sune pe tine de fiecare data cand intra al mic pe siteuri cu filme porno. Gandeste-te ce s-ar intampla daca ar face toti abonatii asa. Totusi cred ca ar fi de acord sa iti dea o lista cu site-urile accesate de pe pc-ul tau, dar nu sa te sune. Si mai este o metoda foarte simpla, sa verifici istoricul. Intri in browser, apesi Ctrl si H si iti va aparea istoricul. Poti sa vezi ce siteuri au fost accesate de pe acel pc si cand sau poti cauta siteuri dupa cuvinte cheie. http://postimg.org/image/5e7xnhgal/.Mult succes la spionat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa vezi cauta in istoricul browserului. Iar daca vrei sa ii intrerupi vizualizarea pe acele site-uri foloseste extensii ca: Anti- Porn. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| Alle13c a răspuns:

Orice copil, baiat, s-a uitat macar o data in viata la asa ceva sa fim seriosi.

| Liviu a răspuns (pentru Alle13c):

Ai vrut sa zici baiat sau fatalaughingnu?

| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Nu te suna cei de la RDS si lasa copilu sa se uite

| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns:

Cred ca mai bine l-ati intreba pe el! Daca va doriti sa existe incredere si comunicare.

| alexacarmina a răspuns:

Nu cred ca te suna ca au un volum mare de munca dar iti pot recomanda un program care blocheaza accesul la poze si site-uri pentru adulti http://www.tueagles.com/anti-porn/

| Tygerr_Andy_1997 a răspuns:

Iti dau eu un pont. Exista pe calculattor un program care odata instalat poti vedea tot ce faci pe calculator.Acest program se numeste KeyLogger.Mult noroc!