| Verdealbastrui a întrebat:

trebuie sa iau 5 sau pot intra si cu 4 la matematica la examenul de evaluare nationala 2013 (examenul de clasaa8-a) vreau sa dau la filologie / filo intensiv engleza.

2 răspunsuri:
| Phantelul a răspuns:

Poti sa iei orice nota dar de dorit cat mai mare ca sa te poti apropria de liceul dorit ca medie.

| LeX28 a răspuns:

Poti intra cu oei ce nota 4, 3, 2, 1 ori ce nota atata timp cat ai media de admitere care o cere liceul si profilul respectiv sau o medie apropiata de cea ceruta funda va rog