| EMKing a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu o chestie; eu joc metin si am windows 7 ultimate de fiecare data cand intru pe 1 metin orice server ma lasa sa joc 5 minute si dupa aia ma scoate si imi da eroare... va rog ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| CristiPalidu a răspuns:

Pare o configuratie ok pentru metin2...
Placa video este relativ veche pentru gaming-ul actual. Daca joci decat metin2, baga versiunea asta mai veche de driver :
http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_190.62_whql.html

Daca eroarea persista iti recomand sa revi la windows xp (Metin2 este si el un joc relativ vechi, asa ca e posibil sa aiba probleme de compatibilitate).
Succes!

2 răspunsuri:
| CristiPalidu a răspuns:

Te scoate cu un scop. Vrea sa-ti zica sa lasi jocul asta de ****...
Acum serios vorbind, problema poate fi din hardware-ul pc-ului tau. Ce placa video si ce procesor ai?

| EMKing explică (pentru CristiPalidu):

Intel(R) Platinum(R) Dual CPU E2160 @ 1.80 GZ (2CPUs),~1,8Gz {procesor}

NIVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS Microsoft

| CristiPalidu a răspuns (pentru EMKing):

Pare o configuratie ok pentru metin2...
Placa video este relativ veche pentru gaming-ul actual. Daca joci decat metin2, baga versiunea asta mai veche de driver :
http://www.nvidia.com/object/win7_winvista_32bit_190.62_whql.html

Daca eroarea persista iti recomand sa revi la windows xp (Metin2 este si el un joc relativ vechi, asa ca e posibil sa aiba probleme de compatibilitate).
Succes!