| ToOmYOfficial96 a întrebat:

Vreau luna aceasta sa-mi schimb placa video sa-mi iau una de 512MB model AGP 8X DDR1... Oare sistemul meu din pc suporta aceasta placa? Am:

Procesor : AMD Sempron 2400+ capacitatea 1. 66Ghz
Placa Video Actuala : AMD 9250 Pro Family 128 MB 32 de biti
Ram: 768MB

Astept parerea voastra! Daca suporta sau nu noua placa pe care vreau sa mi-o cumpar si cum trebuie sa fie aceasta! Fund!winking

1 răspuns:
| Caddy1609 a răspuns:

Pai in primul rand daca ai slot AGP si cumperi o placa pe AGP o sa ti mearga. dar parerea mea e sa ti mai strangi putini bani si sa ti cumperi o placa de baza. pentru ca ce ai tu e deja ft vechi..si nu se merita sa mai bagi nici 10 lei in ceva vechi. pentru inceput cumpara ti o placa de baza dupa un procesor( nu ti trebuie mare) si o placuta de rami.si asa daca nu ai prea multi bani pastrezi restul componentelor de la pc-ul veci (hard, sursa, dvd rom si carcasa) si ai salvat o gramada de bani! sfatul meu e sa ti cumperi o placa de baza nu o placa video, repet din punctu meu de vedere nu merita nici o secunda sa bagi bani in ceva vechi, acum tu faci cum crezitongue. poate te-am luminat putin.Bafta!