| Alexutzz_Alex_1994 a întrebat:

Vreau sa cumpar niste componente de pc de pe newegg si la acest site sunt mai multe tari.Eu am ales India si cu tot cu transport costa 37, 833 Rupi (moneda India).
Pe acest site http://themoneyconverter.com/INR/RON.aspx
am gasit ca este in lei 2.42 lei.
Este adevarat? Daca nu atunci spuneti-mi sau dati-mi un site.
Si daca este adevarat trebuie sa dau in lei sau in rupi.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Virgula aia e (în sistemul britanic de scriere a numerelor) separatorul pentru mii. Așadar, 37 mii de rupii (și ceva mărunțiș) în data de azi fac vreo 2280 lei (noi). Probabil atunci când ai pus tu întrebarea, ar fi însemnat 2420 de lei.
La care ai avea de plătit taxe vamale (că nu vine din UE) plus TVA.