| ngen a întrebat:

Vreau sa imi comand ceva de pe Okazii si la transport este asta " doar in reteaua curierului prin X " sau "predare personala in X". La ce se refera "reteaua curierului"?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Se refera la aria de acoperire a curierului respectiv. Nu trimite prin posta, fie din comoditate fie naiba stie, iar curierul nu livreaza in varf de munte.
In general livreaza in orasele mari, medii si prin exceptie in alte localitati. Poti vedea aria de acoperire pe sitului curierului respectiv.
In afara acestei arii, curierul peprcepe 1leu/km, si datorita costurilor cel care vinde nu e interesat decat de cumpratori din reteaua curierului.
Predare personala inseamna sa te intalnesti cu el in orasul respectiv, dai banii si iei marfa. Evident avantajoasa doar daca stati in acelais oras.
Bafta

1 răspuns:
| YoBuDy a răspuns:

Reteaua curierului: Adica fiecare are o zona unde transporta. Spre exemplu sunt unii care transporta doar in Bucuresti si atat, si sunt altii care transporta si prin tara!

Sper ca te-am ajutat!