| anonim_4396 a întrebat:

Doresc să învăț limbajul de programare C.
Ce cărți îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Iti spun din experienta :
E dificil si ineficient sa inveti un limbaj de programare dintr-o carte, e foarte dificil de urmarit.

Atunci cand se scrie un program se revine mai tarziu la codul scris anterior pentru modificari, in carte e oarecum greu sa vezi ce exact s-a modificat.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vrei neaparat carti? Cursuri online (ca Udemy) nu vrei? Este mai eficient asa decat o carte, in ceea ce priveste programarea. Legat de carti... mai mult despre matematica daca chiar vrei acest domeniu.

| Ineys a răspuns:

Https://www.learn-c.org/

Baga mare, pentru inceput e tot ce ai nevoie.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu iti recomand carti. Exista site-uri in care te ia pas cu pas si ai si exercitii la sfarsitul fiecarei etape.