| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca conteaza ce liceu fac si ce profil, ca sa dau la academia de politie si in ce consta probele, testele pe care trebuie sa le dau pentru admitere dar si toate tipurile de politisti si salariile lor. FUNDAA!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta putin la admitere.
Probele de examen le gasesti pe site-ul oficial al Academiei de Politie, in prezent poti vedea Admiterea 2016.

| Printesa10TM a răspuns:

Nu conteaza ce liceu(de preferat unul mai bun) si un profil mai usor. Baftă!