| Boboc_Raducu_1996 a întrebat:

Salut tuturor, am o problema cu butonul print screen, cand il apas imi "ingheata" efectiv pc-ul...
Care sa fie problema?

1 răspuns:
| nopainkiller a răspuns:

Salut!
De obicei dupa apasarea butonului Prtsc(Printscreen) va fi blocat ecranul petru 1 secunda pentru a se printa imaginea, si apoi te duci in Paint si ii dai Paste acolo, si dupa o salvezi ca extensie.jpg! Insa daca este blocat devinitiv dupa efectuarea comenzii, problema este tastatura, in acest caz recomandarea ar fi sa schimbi tastatura!