| Dainel a întrebat:

Salut tuturor! daca o scoica care face perle e deschisa ca sa ii fie extrase perlele ea mai traieste?

Răspuns Câştigător
| MeGustaaaaa a răspuns:

Da. Daca scoti perla din ea, moare.sad. P. S.-Daca iei o scoica si introduci un graunte de nisip, in decurs de 5 ani, ia "nastere" perla. Funda?

| angel74dm a răspuns (pentru MeGustaaaaa):

Vrei să spui "nu", pentru că întrebarea era dacă după deschidere ea mai trăieşte...

| MeGustaaaaa a răspuns (pentru angel74dm):

Da stu, mi-am dat seama abia dupa ce am recitit intrebarea, si n`am mai avut rabdare sa o modific..Scuzele mele pentru greseli.big grin

| angel74dm a răspuns (pentru MeGustaaaaa):

Nu e nici o problemă... Felicitări pentru fundă! :*

| MeGustaaaaa a răspuns (pentru angel74dm):

Multumesc! :*

5 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Nu, nu mai traieste!
funda?