| BezeaToxica a întrebat:

Salut happy! Un jucator bun de Metin2 sa imi dea si mie un sfat.
Sunt Ninja si nu stiu ce sa pun a treia magie.
Am ambuscada prima, Pumnalul Rulant al doilea si al treilea ma gandeam la atac fulger ca parca este mai folositor decat nor otravitor... ce parere aveti?
Vreau decat cateva pareri poate si explicatii pro si contra daca se poatewinking.

5 răspunsuri:
| lexor1001 a răspuns:

Eu iti recomand atac fulger, deoarece are atacul mai mare, poti ataca de la distanta, doboara adverarul, timpul de incarcare este mediu.Nu as opta pentru nor deoarece: dauna redusa fata de alte magii timpul de lansare este destul de lung si timpul de incarcare este ff mare (25 sec)

| Neverrrrrr a răspuns (pentru lexor1001):

Cu atacul fulger poti rata in 75% din cazuri, si nu dai dmg mare deoarece celelalte caractere au block eschiva si reflectare atac corp.
Cu nor otravit iei cu doar mai putin dmg decat cu atac fulger si nu poti rata, mai ales ca dai otravire care pe parcurs la duel sa zicem daca e G poti lua si 3k.
Nu iti recomand ci iti spun cum vine treaba, Ambuscada-Nor otravitor-pumnal rulant-atac fulger-camuflaj, ascultai pe astia si o sa-ti fie greu.

| MCG19 a răspuns:

Eu iti recomand NOR DE OTRAVA deoarece:
-capacitatea de a otravi
-capacitatea de a ataca cu un minim de distanta
-loveste pe suprafata extinsa (util in PvM si incaierari)
-nu rateaza
in comparatie cu atac fulger in care -de multe ori nu se reusete executia big grin

| wEEdONNe a răspuns:

Eu iti propun Atacul fulger: Damage-ul acestei competenţe este foarte bun (Este mai puternic ca Ambuscada daca Ambuscada nu primeşte bonus de la Camuflaj), timpul de reîncărcare este acceptabil, şi pe deasupra este avantajul ca poţi lovi adversarii de la distanţă, nu trebuie să fi neapărat lângă el ca să loveşti.

| wEEdONNe a răspuns:

Atacul fulger: Damage-ul acestei competenţe este foarte bun (Este mai puternic ca Ambuscada daca Ambuscada nu primeşte bonus de la Camuflaj), timpul de reîncărcare este acceptabil, şi pe deasupra este avantajul ca poţi lovi adversarii de la distanţă, nu trebuie să fi neapărat lângă el ca să loveşti.