| Inna_5580 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu ceva...am nevoie de un eseu scurt dar frumos pe tema"Arta este de lunga durata, viata este scurta" dau funda!

2 răspunsuri:
| anonymousxD a răspuns:

Arta este de lunga durata, viata este scurta

Arta va fi si va ramana ceva de un nivel ridicat fie ca vrem sau nu, nu putem inlocui arta cu ce apare acum pe piata, iar arta se gaseste foarte greu sau ceva de calitate este greu de gasit in zilele noastre. Ea dureaza mult chiar daca viata este scurta. Ea dureaza mult indiferent de conditii, nu este un obiect ci o "insusire", da normal, exista obiecte de arta, da acelea se numesc "obiecte" dar arta este un cuvant, o insusire. Ea este indestructibila, nu se sparge nu se rupe, rezista indiferent de ce se intampla, indiferent daca unii din noi mai suntem sau nu. Din titlul"Arta este de lunga durata, viata este scurta" ne dam seama ce am vrut eu sa spun din propozitiile de mai sus.
Arta are o viata lunga, dar din pacate viata noastra este scurta, viata noastra este grea, suntem stresati si multi din noi ne gandim la arta ca la ceva neinteresant chiar daca nu este asa.Arta va trai indiferent daca noi da sau nu.Arta va ramane arta indiferent de obiectele cel putin "ciudate" care apar pe piata, indiferent de orice alt ceva, chiar daca noi nu suntem asa, noi ne lovim si ni se poate intampla orice, ei bine artei nu, ea va trai, impropriu spus "va trai" mai bine spus "va supravietui" indiferent de limite, de obstacole, indiferent de orice.

Sper ca te-am ajutat, app. este facut de mine sper sa iti placa love struck

| anonymousxD a răspuns:

App. ai acolo unde am spus ea va trai indiferent de obiectele "ciudate" care apar pe piata. vroiam sa spun "ea va trai indiferent de artistii sau lucrurile ciudate care se zvonesc sau apar pe piata