| MILaurentiu999 a întrebat:

voi ce parere aveti sa aleg scoala de subofiteri pompieri sau o facultate de la politehnica precum energetica, transporturi sau mecanica? Va zic sincer, mie imi place foarte mult meseria de pompieri, insa mie sa nu regret mai tarziu ca nu m-am facut inginer, domeniu in care poate as fi avut o viata mai buna cu un salariu mai mare.voi ce ati alege in situatia in care sunt?

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si eu sunt într-o situație asemănătoare doar ca eu vreau in armată. Si am zis asa : Decât să mă duc să fac ceva ce nu îmi place si să mă trezesc fără chef si sa merg la munca ( că si asa sunt eu destul de amărât si cu probleme ) mai bine pun si fac ceea ce îmi place, adica soldat ( la subofițeri m-am dus prea târziu si s-au încheiat înscrierile, dar urcăm ușor ușor) si fac ceea ce mi-a plăcut de mic. Chestia e că muncești altfel când o faci din inimă plus ca dai alt randament si creezi o impresie mai bună.