| ionutcat a întrebat:

Salut vreau sa dau de permis in 2015 si am o carte din 2013 pot sa invat dupa ea sau neaparat trebui sa imi cumpar din 2015

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana anul viitor o sa fie destul de multe modificari si completari la OUG 195/2002 (Codul rutier), legea se afla in Parlament. De asemenea o sa fie modificat si Regulamentul de aplicare.
Parerea mea este sa studiezi cele 2 acte normative, in forma de acum si apoi o sa vezi si modificarile, cand vor fi publicate in M.Of.