Întrebare recomandată | Bejnebon a întrebat:

Salut, vreau sa devin agent de paza. Din ce am inteles de la un prieten imi trebuie un atestat sau ceva de genu. Imi poate explica cineva va rog ce trebuie să fac si ce acte imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Salut, da, iti trebuie un atestat pe care il obtii in urma unui curs plus un examen. Firmele care angajeaza agenti de paza se pot ocupa ei si de respectivul curs ( te rimit unde trebuie ). Fa o intrebare doua catre aceste tipuri de firme. Succes!

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, ai nevoie de buletin, o fisa de aptitudini cu mentiune ca esti apt din punct de vedere medical pentru a presta aceasta meserie si sa te inscrii la un curs, mi se pare ca dureaza maxim 2 saptamani.