| user6789 a întrebat:

Salut! Vreau sa imi fac o comanda pe un site din SUA si am optiunea de shipping international prin UPS. Acolo imi apare ca e 19 dolari. Intrebarea e: va trebui sa mai platesc si alte taxe si unde imi va fi livrat coletul: acasa sau la posta?
Stiu ca la posta daca este peste 10 euro trebuie platite TVA si eventual taxa vamala, dar prin UPS nu stiu cum functioneaza. Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| Digikey a răspuns:

Eu am comandat in SUA o piesa de 70$ transport 19 si nu am mai platit nimic in plus.
A venit cu un curier UPS, cam dupa 2 luni.