| 3lnyn02 a întrebat:

vreau sa ma inscriu la facultate si sunt cam indecis, nu stiu ce facultate sa alerg "inginerie electronica si telecomunicatii" sau "calculatoare si tehnologia informatiei"? care dintre ele este mai cautata? cam in ce domenii pot lucra? stiu ceva despre ele dar vreau sa stiu mai exact cu ce se ocupa.ms! cel mai bun rasp are funda!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Calculatoare si tehnologia informatiei

" sunt căutaţi specialişti în domeniul IT, un domeniu care este în dezvoltare, iar în 2020 se preconizează că vor fi 1.400.000 de cereri în domeniul IT pe piaţa muncii"---- citeste mai mult aici :http://adevarul.ro/......index.html