| maryan010 a întrebat:

SALUT.Vreau sa-mi cumpar o placa video si nu stiu care ar fi mai buna ma ajutati va rog.Placa de baza este GIGABYTE FSB1066 GA-945GCMX-S2 daca mai trebuie mai multe detalii spuneti? bugetu ar fi pana in 2 mi-l da nu-i problema daca mai depaseste k cateva sute.Astept rasp voatre

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

La pana in 200 lei nu vei gasi decat pe
64 biti, ceea ce nu-i rea daca nu te joci cine stie ce.
http://www.emag.ro/......EXVBKBBBM/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una de 2 gb cu memorie BUS 128 bit http://www.pcgarage.ro/placi-video/palit/geforce-gt-630-2gb-ddr3-128-bit-4/ cred ca e compatibila. mai vezi aici http://www.pcgarage.ro/......morie-128/

| SasNetRomania a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai recomandat o placa de toata jena!
maryan spune-ne ce piese mai ai?
procesor?
ram?
sursa?

| maryan010 explică (pentru SasNetRomania):

Procesor Intel(R) Pentium (R) D CPU 3. 00GHz (2 CPUs), ram am 1 g dar o sa imi cumpar si niste ramii de 1g sau 2g si sursa nu stiu de cat e dar k model este LPK19-460WP astept rasp tau.

| SasNetRomania a răspuns (pentru maryan010):

Nu recomand o placa video prea buna deoarece o sa fi limitat de procesor.
daca aveai un dual core sau quad merita o placa peste 400-500 lei.
sfatul meu e sa nu mai bagi bani in pc, degeaba o sa ai placa video si ram, daca nu duce procesorul.

| maryan010 explică (pentru SasNetRomania):

Pai mane e dual core al meu

| maryan010 explică (pentru SasNetRomania):

Din cate stiu eu e dual core

| SasNetRomania a răspuns (pentru maryan010):

NU exista Intel pentium D. dual core! are un singur core si 2 psihice!
daca avea 2 core-uri atunci era dual core.