| gaby1978 a întrebat:

Salut tpu.am si eu o intrebare.am un pc Intel(r)celeron-2, 53GHz. as pute schimba procesorul cu unul mai mare.si de cat sa-mi spuneti va rog.placa de baza est- msi865gm3-s.pe soket 478-- si as vrea sa cumpar si o placa video caci n-are numai incorporata pe placa de baza.ma puteti ajuta va rog.caci nu stiu ce placa ai trebuie.multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Functioneaza pe aceste procesoare
Processors Intel Pentium 4 (1.4 - 3.4 GHz)
Intel Celeron (1.7 - 2.8 GHz)
Celeron D (2.13 - 3.2 GHz)
Intel Pentium 4 Extreme Edition (3.2, 3.4 GHz)

poti sa pui maxim un single core de 3.4 dar nu cred ca mai gasesti asa ceva nou...

placa aceasta video poti sa o montezi si acum, si un prieten abia a incercat-o, e foarte multumit de ea...
http://www.emag.ro/......EBXH2BBBM/

| gaby1978 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult.pentru ajutor dar miai pute da un link de unde pot sa cumpar procesorul. care crezi tu cai mai bun din cele enumerate de tine.ca la placa miai trimis linkul.si te rog s-imi spui daca merita sa ma apuc sa bag bani in el.si daca nu sa-mi spui te rog, daca eu am hardul cd romul si as vrea sa schimb placa de baza cu tot numai so montez.pana unde ma duce la pret.cu procesor pe ea. dar s-a fie dual.mersi mult.dau funda

| anonim_4396 a răspuns (pentru gaby1978):

Depinde ce vrei sa faci cu el...
si procesoarele deja dual sunt depasite...
nu am idee de unde sa cumperi un procesor, nu am mai vazut de ceva vreme un procesor single core prin magazine...
nu as mai baga bani in el...

3 răspunsuri:
| Edwward a răspuns:

Pai sincer, decat sa te apuci sa schimbi procesoare si placi video, mai bine iti iei altul nou si gata ca tot pe acolo ajungi cu banii. Iar un procesor dual core sau mai mare la placa aia de baza nu cred ca va merge, si decat sa cumperi alta placa de baza, mai bine iti iei pc nou.