| laurr a întrebat:

Salut vreau sa-mi cumpar un telefon de pe okazii, intrebarea este daca mi-l trimite prin posta merge sa verific coletul inainte de al cumpara ? sa vad daca merge telefonul?

Răspuns Câştigător
| Aurelian0709 a răspuns:

Salut! Prin Posta Romana nu poti verifica coletul decat dupa ce il platesti. Iti recomand o firma de curierat care are posibilitatea sa verifici coletul inainte de al plati.

1 răspuns:
| laptopnews a răspuns:

Daca il primesti prin posta si mergi acolo trebuie sa-l ridici. Cel mai bine vorbesti cu cel de la care cumperi si stabiliti cumva sa ii poti restitui produsul daca nu e ceea ce trebuie. Posta nu raspunde de produsele din colete. Doar daca se pierd, deterioreaza de la transport... deci nu poti sa-l testezi si sa il lasi acolo.