| RaresCosmin66 a întrebat:

Vreau sa stiu cum e procedura unui transfer de la un liceu din România la unul din UK. Sunt clasa a 10 a si o sa fac primul semestru aici si din al doilea as vrea sa ma mut. Ideea e ca eu nu o sa locuiesc cu parintii acolo. O sa stau la niste prieteni de familie. Vreau sa stiu daca poate sa îi împuternicească unul din părinți pe unul din ei sa ma aibă in grija acolo. Mentionez ca am 17 ani si fac 18 abia la sfârșitul lui Mai. Daca va întrebați de ce vreau asta e pentru ca am si rude in UK si as vrea sa muncesc in vacante acolo sa mai fac ceva bani. Vreau sa-mi explicați pe scurt cum sta treaba daca eu ma pot muta inainte cu câteva luni sa fac 18 ani. Multumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la liceul de aici si îi intrebi, dar eu cred ca faci o mare prostie mutîndu te in Anglia, stai aici si termina liceul, si după ce ai bacul fa ce vrei du te in Anglia, nici macar nu ai unde sa stai in Anglia, la niste prieteni, ăia nu o sa te tina acolo veșnic, in Anglia e rau ca e cu brexitul, o sa gasesti tu de muncă niciodată, stii limba? Ce munca faci tu acolo sa strîngi bani? O sa ajungi un nimic fara liceu fara servici, stai aici si termina ti scoala nu te lua după vise ca va fi bine, va fi pe dracu.