| MTD4TheD3v1l a întrebat:

Salut, Vreau sa stiu si eu daca se poate ca pc-ul meu sa nu recunoasca frecventa ramului pe ramuri scrie DDR2 1gb de 800Mhz si cand ma uit cu everest imi scrie doar 400Mhz de ce? cum fac sa aflu la ce viteza functioneaza si la ce frecventa?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pe acea frecventa iti recunoaste placa de baza! NU ai cum sa schimbi asta, bine ca ti-l recunoaste...

| dannyel86 a răspuns:

Daca ai doua placi de rami cu frecvente diferite (400 si 800), placa de baza va rula la frecventa cea mai mica (chiar daca o placa are frecventa mai mare).
Sau placa nu suporta frecventa 800 Mhz si o reduce la maximum suportat (400 Mhz).

| MTD4TheD3v1l explică (pentru dannyel86):

Am cautat pe net si suporta 800mhz pc-6400 e de 800mhz si acum mi-am schimbat placa de ram de 800mhz cu una e 667 si imi arat jumatate din 667 adica 333mhz de ce?

| Seby90 a răspuns:

Placa de baza nu stie ddr2.

| Astropuf a răspuns:

Placa de baza nu cunoaste ddr2

| MTD4TheD3v1l explică:

Apropo uitati aceste specificatii sunt despre placa de baza http://support.lenovo.com/......etail.page