| Adr1aNNN7 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru cei care se pricep la pc/IT.
PC'ul imi cere updateurile(iconita din dreapta jos paralel cu START) este bine sa i le fac sa nu? Vreau multe pareri.

Răspuns Câştigător
| Nemet_Vasile_1969 a răspuns:

LOGIC ca trebuie sa le faci pe toate daca vrei ca PC-ul sa iti ruleze bine in continuare. Asculta de mine si fale.

6 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Uite aici pentru windows 7... http://www.it4fans.ro/......-7.html... Daca ai XP, in Control Panel la "Automatic Update" si bifezi acolo sa nu-si mai faca update.
Daca ai Win 7: Control Panel\System and Security\Windows Update\Change settings si schimbi setarea pe: never check for updates (not recommended) ......Bafta...sper ca te-am ajutat!

| AxelBv a răspuns:

Update-urile iti protejeaza PC-ul de vulnerabilitati. Acopera "gauri" care se cunosc in sistem si care pot fi folosite de virusi pentru infectare. Update-urile sunt importante.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai windows cu licenta normal ca trebuie facute, daca nu ai licenta la windows vei avea niste suprize neplacute happy

Răspuns utilizator avertizat
| AlexCătălin21 a răspuns:

Salut,este bine sa le faci,mai ales daca sint importante,cum ar fi de la Windows, eu mereu le fac, ajuta sistemul sa fie mereu,, fresh'', in caz ca ceva nu este in regula sau sistemul are nevoie de imbunatatiri adica tot timpul.Bafta,sper ca te-am ajutat.