| Khero a întrebat:

Pe 29 am inteles ca s-a lansat windows 10, dar eu nici la ora actuala nu pot da update. Am licenta cumparata pentru windows 8.1, am dat doate updateurile disponibile dar nimic. Inca am in cultul din dreapta iconita cu " incearca windows 10" si acolo imi zice sa astept pana cand este gata. Ceva pareri?

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai daca nu ai rezervat update-ul, normal ca nu ti-a venit si nici nu o sa-ti vina prea curand.
Oricum, cei care nu au mai putut astepta dupa update, l-au facut fortat intrand pe site-ul Microsoft.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
In functie pe cati biti este sistemul tau de operare, descarca kit-ul de instalare ( 32 sau 64 )
Sistemul de operare se va descarca si procesul de update va incepe.
Si sa nu ai impresia ca este piratat sau ceva. De acolo se va descarca o copie LEGALA!

| Khero explică (pentru Jipa95):

Nu vreau varianta de teste ( in caz ca aceasta este, nu am avut timp sa verific). Vreau sa dau efectiv update, nu sa instalez eu fisiere aditionale

| Jipa95 a răspuns (pentru Khero):

Nu citesti si tu acolo? Este versiunea oficiala, terminata nicidecum tehnical preview. Descarici acel tool iar el se ocupa de tot si vei putea trece pe windows 10 fara ca sa-ti stearga vreun fisier din pc.

Răspuns utilizator avertizat