| GregHouse a întrebat:

Am 3 intrebari legate de telefoane:

1. Ce parere aveti despre Sony Ericsson Vivaz Pro (cel cu tastatura culisanta Qwerty si camera de 5 MP)? Va rog sa nu-mi dati review-uri de pe net, le-am vazut deja. As prefera sa raspunda cineva care are/ a avut sau cunoaste (ma intereseaza in special daca faptul ca are Symbian il incetineste mult, cum se misca conexiunea prin Wi-Fi in cazul unui semnal bun, poate alte lucruri ce trebuie mentionate si doar un (ex-)proprietar ar sti).
2. Se simte o diferenta majora intre ecranul rezistiv si cel capacitiv? M-am documentat deja, dar la fel, ma intereseaza cei care au sau cunosc... in special in legatura cu durata de viata a bateriei (nu cred eu ce scrie pe site-uri), sensibilitate (atat la atingere, cat si la zgarieturi etc.).
3. Symbian sau Android? Am avut pana acum un singur telefon cu sistem de operare, un N73, care are Symbian, dar se misca groaznic (are si cardul cam plin, dar niciodata n-a fost vitezist). Nu cunosc multe despre Android, dar toata lumea il lauda.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Satres a răspuns:

Salut, nu am avut telefonul acesta dar i-am vazut specificatiile si e slab.
Ca argumente pot sa spun ca Sony in general nu face telefoane stralucite, telefonul acesta este vechi, simbyan os e foarte lent si nu are aplicatii multe in market, despre ecran nu stiu ce sa spun dar pariez ca o sa-ti trebuiasca un ciocan ca sa accesezi ceva. Daca vrei acest telefon pentru camera foto si oleaca de net tot nu-i bun pentru ca e extrem de scump. Dupa mine, l-as pune pe piata cu 100 lei(nou).
Cu siguranta Android e multx23423 mai bun ca simbyan in toate privintele.
Incearca sa te feresti de telefoanele Sony, dupa cum am spus, nu-s stralucite deloc, mai degraba ar merge un Samsung. La pretul ala ai multe de ales.
Spunem ce-ti doresti de la un telefon(camera buna, procesor rapid, viata lunga a bateriei etc.) si poate te ajut happy
Bafta!

| GregHouse explică (pentru Satres):

Intrebarea asta am postat-o acum 2 ani si jumatate laughing

Dar am totusi o intrebare. Ce ai alege intre Lg Optimus G E975 si Samsung Galaxy S3 I9305 (modelul cu 2 GB de RAM)? Stiu preturile, comparatia dintre specificatii, insa nu stiu cum se simte niciunul din ele in real-life. big grin

| Satres a răspuns (pentru GregHouse):

Nici eu