| interesatsutalasuta a întrebat:

Am aici multi prieteni americani. Le-am întrebat daca poate sa îmi dea viza a spus ca da. Acum voi întreba pe cineva care este sau a fost in USA, ce acte trebuie sa aduc sau ce... Caci ei au spus ca îmi pot da viza. Dar nu stiu cat e valabila. Trebuie plătit ceva sau? Ma întrebat americanul de care viza, eu i-am răspuns pt ca sa lucrez acolo sa laughing... Va rog sa îmi răspundă cineva la aceste întrebări delicate. Ofer Dita Papionul si Respectul Maxim!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai toate informatiile pe site-ul ambasadei

http://romania.usembassy.gov/vize/work.html

Trebuie doar sa citesti.

Viza de munca e complicata si trebuie sa faci dovezi ca ai primit deja locul de munca.

| doctorandus a răspuns:

Viza de munca e complicat sa obtii pentru SUA, adica nu te poti duce caine surd la vanatoare, iar viza turistica obtii daca prezinti garantii ca nu vei ramane acolo.

| Pool77 a răspuns:

VIZA TURISTICA e pentru o luna daca nu ma insel.
VIZA PENTRU LOC DE MUNCA nu poti face rost decat de la cineva cu firma. Patron, sef etc. Altfel slabe sanse.
Mai poti obtine viza, prin casatorire cu un cetatean USA, sau daca ai rude acolo parca. Intereseaza-te ai google la dispozitie.

| suntserios a răspuns (pentru Pool77):

Viza turistica e pe 10 ani

| Pool77 a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiam.